Shock! rockmagazin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Shock! rockmagazin

A Shock! rockmagazin fóruma. The Hungarian Shock! magazine's forum


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Zenehallgatási szokások

+3
Oravecz Zoli
Vinyo
balcso
7 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Kedd Nov. 17, 2009 4:07 pm

Syl

Syl

dionysosrising írta:Helló Syl!

A mostani aktuális listádhoz tényleg fűzhetnél némi kiegészítést. Jacko tényleg profi (volt), és Jennifer Batten jogán esetleg vízumot is kaphat, de a Pet Shop Boys már nagy talány Very Happy Very Happy Very Happy

nosztalgiázom Smile kíváncsi voltam, mai füllel milyen az a lemez, amit anno rommá hallgattam és kb. minden másodperce a mai napig pontosan a fülemben van.

http://www.shockmagazin.hu

2Zenehallgatási szokások Empty aktuális lista Kedd Nov. 17, 2009 11:15 am

dionysosrising



Helló Syl!

A mostani aktuális listádhoz tényleg fűzhetnél némi kiegészítést. Jacko tényleg profi (volt), és Jennifer Batten jogán esetleg vízumot is kaphat, de a Pet Shop Boys már nagy talány Very Happy Very Happy Very Happy

http://dionysosrising.blog.hu

3Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Vas. Aug. 02, 2009 12:18 pm

Syl

Syl

balcso írta:Látom az albumpártiság tényleg egyértelmű eddig. Viszont az nem derült ki, hogy a minőségre mennyire törekszetek az mp3 esetén? (128kbps-320kbps)

Anno mikor elkezdődött az egész mp3 őrület, akkor a 128 volt az általános, idegesített is. 192 az induló, de ha valamit én rippelek be magamnak, hogy hallgassam útközben vagy mert egyszerűbb a gépen tárolni, az mindig 320. 128-at ma csak akkor tartok meg, ha valami pótolhatatlan/bootleg a legkedvencebbektől. De a vbr mp3-akat is utálom.

http://www.shockmagazin.hu

4Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Vas. Aug. 02, 2009 3:39 am

balcso

balcso

Látom az albumpártiság tényleg egyértelmű eddig. Viszont az nem derült ki, hogy a minőségre mennyire törekszetek az mp3 esetén? (128kbps-320kbps)

http://delicious.com/balcso

5Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Szomb. Aug. 01, 2009 7:31 am

Draveczki Adam

Draveczki Adam

Ha van rá mód, albumot igyekszem hallgatni. Korán kelek, így reggel van erre elsősorban módom, illetve munkába menet, de az akár kocsival, akár gyalog nem több 15-20 percnél. Munka közben nem nagyon szeretek zenét hallgatni - nem tudok koncentrálni akkor se a melóra, se a zenére -, még a kollégáimat is leszoktattam a rádiózásról, ha ott vagyok, aminek azért megvannak a maga előnyei. Cool Otthon mostanában kezdünk visszaszokni a régen szokványos mindig megy valami-üzemmódra, ennek oka az, hogy az utód már abban a korban van, hogy lehet mellette zenélni nyugodtan.

6Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Pént. Júl. 31, 2009 6:36 pm

Andor

Andor

Én is leírom a topic legnépszerűbb mondatát: abszolút albumpárti vagyok. Mondjuk reggelente munkába menet nem, mert az nekem sincs messzebb hat-hét percnél, és abba csak egy, max. két Kyuss vagy Down szám fér bele. Mert reggel ilyesmi kell, hiszen olyankor még kómás vagyok. Aztán a melóhelyen engedve a kolléganői nyomásnak általában rádiót hallgatunk, ami borzasztó élmény. Viszont így mindig képben vagyok az új Fostehén Tánczenekar és Péterfy KiBorító and the Hate Band slágerekkel. Otthon aztán végre enyém a terep, csend nálam is csak ritkán van, és igen, az mp3 a zene formátuma. A YouTube pedig jó barát a bajban.

7Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Pént. Júl. 31, 2009 3:52 pm

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

Ja igen, ha egyszámos zenehallgatásról van szó, akkor a youtube a
legjobb barátod! Cool

8Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Pént. Júl. 31, 2009 2:51 pm

Syl

Syl

Abszolút albumpárti vagyok, illetve dalokat inkább akkor hallgatok külön, ha (khm. táncot gyakorlok itthon.)

Ha új album és nagyon bejön elsőre, többször is lefut egymás után. Az meg albumfüggő, hogy melyik hányszor fut le, de ami tetszik az azért relatíve sokszor, viszont szeretem a változatosságot is.

Itthon mp3 inkább, de mindig hifire volt rákötve, és izé, rászoktam, hogy inkább leszedek egy lemezt, mintsem elballagjak a polcig és előszedjem a cd-t. Bár mostanában rendezgettem a cd-ket és örömmel találtam meg egy csomót amit évek óta nem hallgattam.
Autóm nincs, utcán meg mindig van nálam mp3 lejátszó, az aktuális (és örök) kedvencekkel.

Kb. így.

http://www.shockmagazin.hu

9Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Pént. Júl. 31, 2009 10:12 am

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

Én is a teljes albumokra szoktam rákattanni, öt-hat favorit egy héten, rendszeresebben,
alkalomtól vagy épp újdonságtól függően. Bár nyilván az is előfordul, hogy egy-egy dal
pörög csak, bár ez inkább akkor van, ha kevés az időm, pl. melóba menet, akkor rá kell
gyúrni a napra egy kis Michael Sembellóval, Maniac rulez! Very Happy
Amúgy meg a nap 24 órájában képes lennék zenét hallgatni, ritka az, amikor csöndre
vágyom. Reggel, este, meló közben, tekerés közben, játék közben (egyszer próbáltam
filmnézés közben is de az nem bizonyult túl jó ötletnek, Love Story+mexikói goregrind...)
szóval állandóan.
Praktikai, no meg anyagi okoból is, mp3 lejátszón hordom a zenéket, de nincs annál jobb,
amikor otthon bekerül a hifibe egy eredeti Tomb Of The Mutilated! Twisted Evil

10Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Pént. Júl. 31, 2009 10:06 am

Vinyo

Vinyo

Ja, es foleg mp3 - a CD-ket maceras cserelni, bar tervezem regota, hogy veszek valami minosegi lejatszot, amiben van CD-chnger
Az LP-k is elokerulnek neha.

11Zenehallgatási szokások Empty Re: Zenehallgatási szokások Pént. Júl. 31, 2009 10:04 am

Vinyo

Vinyo

Abszolut albumparti vagyok, igaz, van hogy egy albumot 4-5 reszletben tudok meghallgatni, mivel a melohelyem gyalog 10 perc, kocsival meg keveset jarok.
Olyan viszont volt mar, hogy az irodaban 4-5-szor is vegigmemnt egy lemez, de az meg nem odafigyelos zenehallgatas.

Otthon viszont, amikor csak lehet, megy a zene - az igazsafg az, hogy a csendet nehezen viselem Very Happy

12Zenehallgatási szokások Empty Zenehallgatási szokások Pént. Júl. 24, 2009 2:35 am

balcso

balcso

Ti milyen formában hallgatjátok a zenéket?

Mindig csak az egész albumot, vagy csak a kedvenc számokat, ezeket unalomig ismételve?

Vagy pl. csak albumot mindig végig, naponta kétszer amíg új, aztán már csak heti egyszer, később kikerül a lejátszóból, majd ha visszakerül akkor megint ugyanígy.

Szóval értitek.

Az is érdekelne, hogy hol hallgatjátok? Mivel? otthon, autóban, (tiszta rádiós napló lesz már:)), cd lejátszó, mp3. na több lehetőséget nem sorolok, úgyis vágjátok már mit akarok.

én full albumot, sokszor, unalomig, mindenhol. Aztán jöhet a következő album, a következő, stb.

http://delicious.com/balcso

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.