Shock! rockmagazin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Shock! rockmagazin

A Shock! rockmagazin fóruma. The Hungarian Shock! magazine's forum


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kritika komment

+9
Andor
Syl
Oravecz Zoli
Vinyo
Kiss Gábor
Fodi
balcso
Draveczki Adam
Lencse
13 posters

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Go down  Üzenet [1 / 2 oldal]

1Kritika komment Empty Re: Kritika komment Csüt. Jan. 14, 2010 8:50 pm

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

Whatever írta:Belátom kicsit alpári módon fejeztem ki magam, de rohadtul fel tud húzni ez a core téma. Ma már minden metalcore, lassan paris hilton is.. Azon nem akadtam ki, hogy a Deflorate cdjüket lehúzta a kedves író, szubjektív dolog a kritika, neki nem jön be, nekem eléggé. Viszont nálam ez kb olyan, mintha a BMW-re azt mondaná valaki, hogy trabant. Autó mindkettő, motor hajtja, van kereke, de attól még nem említjük egy lapon őket. A TBDM sem egy All Shall Perish, mégis azt mondja rá, hogy deathcore. Pedig közel sem az. Azt hiszem majesty dvd-n volt egy ilyen beszólása Trevornak, hogy basszátok meg, a zenénket nem lehet besorolni (pontosan nem emlékszem a szövegre), de szerintem ebben igaza van. Igen is van egy saját stílusuk, hiába lehet felfedezni néha egy kis At the Gates-t, és merem állítani, hogy még egy ilyen nincs. Az meg, hogy hanyatlóban van, ezen szakadtam a röhögéstől. Elég megnézni a turnékat, a dvd-t, szerintem annyira nem szívás amit csinálnak. Very Happy Szóval bocsi az előző kommentért, de hirtelenjében eldurrant az agyam.

Igen, jónéhány együttes számára az volna a leghasznosabb, ha elfelejtenénk a skatulyázást, és nem deathcore-ról vagy épp metalcore-ról beszélnénk velük kapcsolatban, hanem mondjuk The Red Chord-metalról, vagy egyszerűen metalról. De így meg bajos lenne elmagyarázni valakinek, aki még nem ismeri az adott együttest, hogy milyen zenét is játszanak azok. A metalcore/deathcore olvastán viszont az emberben kialakul valami viszonyítási alap, aztán meg ha azt találja, hogy a kritikát író egy hologramagyú barom, mert ennek a zenének biza köze nincs az áltata bőszen emlegetett stílushoz, nem történik tragédia, hisz valójában a skatulyázás is, mint olyan, szubjektív dolog, attól függően, ki mit lát-hall bele egy zenekarba vagy zenébe.
A felindulásod miatt szívfájdalom nincs, de a szitkok olvastán már azt hittem, hogy valami ótvar nagy ostobaságot követtünk el, mondjuk 10-est adtunk egy Ossian lemezre vagy ilyesmi. affraid

2Kritika komment Empty Re: Kritika komment Csüt. Jan. 14, 2010 2:20 pm

Syl

Syl

h. írta:hello,
azért írok mert teljesen véletlenül a"Metalindex" nevű oldalra tévedtem, ezen belül is oda, ahol a netes metalos újságok újdonságainak a linkjeit lehet megtekinteni. -ezt szépen sikerült megfogalmaznom D - ezen oldal szerint a legfrissebb cikkek 2009.05.04-én kerültek fel. jól berezeltem, hogy vége a "Shock"nak, de saját szeműleg meggyőződtem, hogy nem. de szerintem akkor sem jó,ha ez a dátum tartósan ott marad.
üdvek,
h.

Van még Metalindex? Smile Totál elfelejtettem oda linkelni a frissítéseket, köszi, hogy szóltál.

http://www.shockmagazin.hu

3Kritika komment Empty Re: Kritika komment Csüt. Jan. 14, 2010 8:38 am

Draveczki Adam

Draveczki Adam

philalive írta:na vajon miért érzett? pénz.

Ebből bajosan csinál pénzt...

4Kritika komment Empty Re: Kritika komment Csüt. Jan. 14, 2010 1:33 am

Whatever


Vendég

Belátom kicsit alpári módon fejeztem ki magam, de rohadtul fel tud húzni ez a core téma. Ma már minden metalcore, lassan paris hilton is.. Azon nem akadtam ki, hogy a Deflorate cdjüket lehúzta a kedves író, szubjektív dolog a kritika, neki nem jön be, nekem eléggé. Viszont nálam ez kb olyan, mintha a BMW-re azt mondaná valaki, hogy trabant. Autó mindkettő, motor hajtja, van kereke, de attól még nem említjük egy lapon őket. A TBDM sem egy All Shall Perish, mégis azt mondja rá, hogy deathcore. Pedig közel sem az. Azt hiszem majesty dvd-n volt egy ilyen beszólása Trevornak, hogy basszátok meg, a zenénket nem lehet besorolni (pontosan nem emlékszem a szövegre), de szerintem ebben igaza van. Igen is van egy saját stílusuk, hiába lehet felfedezni néha egy kis At the Gates-t, és merem állítani, hogy még egy ilyen nincs. Az meg, hogy hanyatlóban van, ezen szakadtam a röhögéstől. Elég megnézni a turnékat, a dvd-t, szerintem annyira nem szívás amit csinálnak. Very Happy Szóval bocsi az előző kommentért, de hirtelenjében eldurrant az agyam.

5Kritika komment Empty Re: Kritika komment Szer. Jan. 13, 2010 10:06 pm

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

Whatever írta:Hogy az istenbe lehet a black dahliára azt mondani h metalcore? IDIÓTÁK! Melodic death úgy látszik nálatok nem létezik, de úgyis lesz itt koncertjük 18-án, esetleg kérdezzétek meg tőlük. Ha meg a metalcore-ra megfejelnek, akkor tudjátok, hogy biza hülyék vagytok. Congrat ehez a hányadék foshoz.

Jellemzően maga a TBDM legénysége volna az utolsó ezen a sárgolyón, akiket érdekelne bármennyire is, hogy milyen dobozkát húznak a zenéjükre, szóval felesleges a nagy hőbörgés és lincshangulatkeltés. Deathcore, metalcore vagy dallamos death, ezek az elnevezések olyan közel állnak egymáshoz, hogy gyakorlatilag át is fedik egymást. A zene a lényeges, az meg vagy szar vagy nem.
És egyébként is, ahogy az egyik kolléga szellemesen megjegyezte,ahol legalább egy szakállas zenekartag van, az a banda stoner és kész.

6Kritika komment Empty metalindex Szer. Jan. 13, 2010 9:04 pm

h.


Vendég

hello,
azért írok mert teljesen véletlenül a"Metalindex" nevű oldalra tévedtem, ezen belül is oda, ahol a netes metalos újságok újdonságainak a linkjeit lehet megtekinteni. -ezt szépen sikerült megfogalmaznom D - ezen oldal szerint a legfrissebb cikkek 2009.05.04-én kerültek fel. jól berezeltem, hogy vége a "Shock"nak, de saját szeműleg meggyőződtem, hogy nem. de szerintem akkor sem jó,ha ez a dátum tartósan ott marad.
üdvek,
h.

7Kritika komment Empty Black Dahlia Szer. Jan. 13, 2010 3:00 pm

Whatever


Vendég

Hogy az istenbe lehet a black dahliára azt mondani h metalcore? IDIÓTÁK! Melodic death úgy látszik nálatok nem létezik, de úgyis lesz itt koncertjük 18-án, esetleg kérdezzétek meg tőlük. Ha meg a metalcore-ra megfejelnek, akkor tudjátok, hogy biza hülyék vagytok. Congrat ehez a hányadék foshoz.

8Kritika komment Empty halford Csüt. Dec. 24, 2009 3:26 am

philalive



"Sőt, nem hinném, hogy ember élne a földön, aki erre áhítozott volna, Halford azonban úgy gondolta, mégis jó ötlet kihoznia egy ilyen speciális anyagot. Minden tiszteletem Robé, de elképzelésem sincs, miért érzett kényszert arra, hogy a Halford bandanév alatt jelentesse meg ezt a lemezt"

na vajon miért érzett? pénz.

9Kritika komment Empty Re: Kritika komment Szer. Okt. 28, 2009 1:10 am

Bear_Wre


Vendég

Srácok, ez a Red chord kritika katasztrófa (konkrétan elvette a kedvem, hogy kritikákat olvassak a shockon).
Elég egyértelmű, hogy a szerző még véletlenül se hallotta se a Fused Together In Revolving Doors lemezt, sem pedig Clients-et (a banda első két lemezét, amik tulajdonképpen alapművek a matekosabb death metal / hardcore világában (szóval több közük van egy Calculating infinity-hez, mint bármelyik cikkben szereplő metalcore együtteshez vagy amiben üvöltés van az automatikusan metalcore?). Mint ahogyan az is elég valószínű, hogy a durvább zenekarok közül egyedül a Napalm Death-et ismeri, mivel hogy a zenének abszolút semmi köze nincs hozzá, és mégis ehhez hasonlítja (értsd a RC lemezének 10 percében több téma van, mint az utóbbi 3 ND lemezen együttvéve, mivel hogy egy technikás, komplex death metal együttesről beszélünk és nem grindcore bandáról (vagy ami gyorsabb, mint az átlag az grindcore?). Plusz Barney hangjához hasonlítani Guy Kozowyk orgánumát szintén elég necces, mivel hogy szimpla mélyebb hardcore üvöltést hallunk a Red Chord-ban...
Szóval nekem az a véleményem, hogy a szerző megkapta feladtnak, hogy írjon róla, meghallgatta egyszer, max kétszer, azt összegányolta ezt (amihez érezhetően sok köze nincs), mert kötelessége volt. De ennek így semmi értelme, de legalábbis többet ért volna, ha leírja, hogy neki nem tetszik, azt kész.

10Kritika komment Empty loomis Szer. Szept. 02, 2009 9:55 pm

dionysosrising



mindenesetre jobban mutat az aktuális listád elején, mint az A-ha. A Take On Me szép melódia, meg ügyesek voltak azok a norvég gyerekek, de azért mégiscsak shock rockmagazin, vagy mi a rák... Very Happy

http://dionysosrising.blog.hu

11Kritika komment Empty Re: Kritika komment Kedd Szept. 01, 2009 11:02 am

Syl

Syl

dionysosrising írta:Kicsit van olyan érzésem, hogy ha ezt a lemezt nem Loomis követi el, akkor nem kapott volna 10 pontot, de részben igazad van, miért is ne lehetnél elfogult!
Az anyag egyébként nagyon jó, csak nem természetes, hogy instrumentális albumokra a kritikusok szórják a 10 pontokat. Ez ugyanis egy tőrőlmetszett instrumentalizmus, nem is feltétlen dalközpontúan, és messze nem mentesen a hanghalmozástól, tekeréstől, amiért más shreddereknek rendre szégyellni kell(ene) magukat.
Nekem nagyon bejön, de én egyébként is nagyfogyasztónak számítok.
Ja! Zenei inspirációját tekintve pedig Jason Becker neve talán még hangsúlyosabb is, mint Friedmann.

Ez jó kérdés, de mivel azért kedveltem meg Loomist, mert úgy gitározik, ahogy, és csak utána jött, hogy emberileg is teljesen szimpatikus, szóval ha ugyanez a zene kijött volna xy néven, ugyanígy tetszene, mert a zene ugyanaz, érted Wink
Az elfogultságot meg úgysem tudom már levakarni magamról, hehe.

http://www.shockmagazin.hu

12Kritika komment Empty loomis Kedd Szept. 01, 2009 9:49 am

dionysosrising



Kicsit van olyan érzésem, hogy ha ezt a lemezt nem Loomis követi el, akkor nem kapott volna 10 pontot, de részben igazad van, miért is ne lehetnél elfogult!
Az anyag egyébként nagyon jó, csak nem természetes, hogy instrumentális albumokra a kritikusok szórják a 10 pontokat. Ez ugyanis egy tőrőlmetszett instrumentalizmus, nem is feltétlen dalközpontúan, és messze nem mentesen a hanghalmozástól, tekeréstől, amiért más shreddereknek rendre szégyellni kell(ene) magukat.
Nekem nagyon bejön, de én egyébként is nagyfogyasztónak számítok.
Ja! Zenei inspirációját tekintve pedig Jason Becker neve talán még hangsúlyosabb is, mint Friedmann.

http://dionysosrising.blog.hu

13Kritika komment Empty történet Szer. Aug. 26, 2009 8:55 pm

balcso

balcso

nem vág nagyon a témába, de sztori:

Ma ülünk a kocsiban apummal, aki 66 éves egyébként. Benyomja a rádiót, majd megkérdezi, hogy a lejátszóban az a lemez van bent? Mondom, hogy igen, az.

down - NOLA --> ez volt Smile

http://delicious.com/balcso

14Kritika komment Empty Re: Kritika komment Kedd Aug. 18, 2009 10:10 pm

kraiz



Oravecz Zoli írta:A Dalriada ötlete egész jó lenne, de a megvalósítás nem az igazi. Ez
a "Béres legénybe oltott Arany+vastekercset szarok mer' az metal"
kombó tényleg elég necces. Lehet, hogy az eldugott kis falvak Pista
bácsijainak a kezébe kéne már nyomni a hathúrost, aztán meglátni, mit
alkotnak két feles között. Twisted Evil

ha a nox gáz (mert ugye az), akkor a dalriada is.
mert mind a kettő pontosan ugyanúgy ízléstelen, csak az egyikben gitár is van.

15Kritika komment Empty Re: Kritika komment Kedd Aug. 18, 2009 2:37 pm

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

A Dalriada ötlete egész jó lenne, de a megvalósítás nem az igazi. Ez
a "Béres legénybe oltott Arany+vastekercset szarok mer' az metal"
kombó tényleg elég necces. Lehet, hogy az eldugott kis falvak Pista
bácsijainak a kezébe kéne már nyomni a hathúrost, aztán meglátni, mit
alkotnak két feles között. Twisted Evil

16Kritika komment Empty Re: Kritika komment Hétf. Aug. 17, 2009 10:15 pm

kraiz



Maszvidál írta:
kraiz írta:
Oravecz Zoli írta:A helyzet az, hogy az angol szövegeket is szinte ugyanúgy megértem, mint a magyart, de nem is ez a lényeg. Egyszerűen arról van szó, hogy érzésem szerint nincs olyan stílusjegy, sajátosság a honi heavy/power metalban, amiért büszkén magyarnak lehetne nevezni, talán csak az esetleges magyar szövegek, de ez meg kevés. Talán ebben a stílusirányzatban nem vagyunk elég tehetségesek, mert ott vannak pl. a finnek, akiknek igenis sikerült egy teljesen egyéni ízű power metal világot kialakítaniuk, és nem is rontották el azzal, hogy finnül énekelnek. Azt nagyon bölcsen meghagyták a folk metaljuknak. Nálunk is valami ilyesmire volna szükség.

én is ugyanúgy megértem, azért írtam hogy azok is ugyanúgy gázok Smile
nekem, mint magyarnak nem bántja a fülem a magyar nyelvű power metal alapban, illetve nem a magyarsága miatt bántja, hanem maguk a szövegek irgalmatlan bénasága miatt, vagyis nem a formája, hanem a tartalma. ami meg ugyanaz, ha angolul éneklik. szóval szerintem itt van a probléma.

de például ott a dalriada, ami folkosabb, de röhejesen rossz, pedig a "szövegekbe" belekötni nem lehet ugye, de Arany János ezzel a rissz-rossz magyar metállal egybegyúrva egy buta, ízléstelen giccs. kb. mint a klasszikusok diszkóritmusban.
Nekik ki kéne adniuk egy olyan koncept lemezt, hogy "Kötelező versek gimnazistáknak". Egyébként annyira nem rosszak, nemrég láttam őket élőben, és egy jól megcsinált zenekar.

hallgatni is tereh.

17Kritika komment Empty Re: Kritika komment Hétf. Aug. 17, 2009 12:29 am

Maszvidál



kraiz írta:
Oravecz Zoli írta:A helyzet az, hogy az angol szövegeket is szinte ugyanúgy megértem, mint a magyart, de nem is ez a lényeg. Egyszerűen arról van szó, hogy érzésem szerint nincs olyan stílusjegy, sajátosság a honi heavy/power metalban, amiért büszkén magyarnak lehetne nevezni, talán csak az esetleges magyar szövegek, de ez meg kevés. Talán ebben a stílusirányzatban nem vagyunk elég tehetségesek, mert ott vannak pl. a finnek, akiknek igenis sikerült egy teljesen egyéni ízű power metal világot kialakítaniuk, és nem is rontották el azzal, hogy finnül énekelnek. Azt nagyon bölcsen meghagyták a folk metaljuknak. Nálunk is valami ilyesmire volna szükség.

én is ugyanúgy megértem, azért írtam hogy azok is ugyanúgy gázok Smile
nekem, mint magyarnak nem bántja a fülem a magyar nyelvű power metal alapban, illetve nem a magyarsága miatt bántja, hanem maguk a szövegek irgalmatlan bénasága miatt, vagyis nem a formája, hanem a tartalma. ami meg ugyanaz, ha angolul éneklik. szóval szerintem itt van a probléma.

de például ott a dalriada, ami folkosabb, de röhejesen rossz, pedig a "szövegekbe" belekötni nem lehet ugye, de Arany János ezzel a rissz-rossz magyar metállal egybegyúrva egy buta, ízléstelen giccs. kb. mint a klasszikusok diszkóritmusban.
Nekik ki kéne adniuk egy olyan koncept lemezt, hogy "Kötelező versek gimnazistáknak". Egyébként annyira nem rosszak, nemrég láttam őket élőben, és egy jól megcsinált zenekar.

18Kritika komment Empty Re: Kritika komment Vas. Aug. 16, 2009 2:46 pm

kraiz



Oravecz Zoli írta:A helyzet az, hogy az angol szövegeket is szinte ugyanúgy megértem, mint a magyart, de nem is ez a lényeg. Egyszerűen arról van szó, hogy érzésem szerint nincs olyan stílusjegy, sajátosság a honi heavy/power metalban, amiért büszkén magyarnak lehetne nevezni, talán csak az esetleges magyar szövegek, de ez meg kevés. Talán ebben a stílusirányzatban nem vagyunk elég tehetségesek, mert ott vannak pl. a finnek, akiknek igenis sikerült egy teljesen egyéni ízű power metal világot kialakítaniuk, és nem is rontották el azzal, hogy finnül énekelnek. Azt nagyon bölcsen meghagyták a folk metaljuknak. Nálunk is valami ilyesmire volna szükség.

én is ugyanúgy megértem, azért írtam hogy azok is ugyanúgy gázok Smile
nekem, mint magyarnak nem bántja a fülem a magyar nyelvű power metal alapban, illetve nem a magyarsága miatt bántja, hanem maguk a szövegek irgalmatlan bénasága miatt, vagyis nem a formája, hanem a tartalma. ami meg ugyanaz, ha angolul éneklik. szóval szerintem itt van a probléma.

de például ott a dalriada, ami folkosabb, de röhejesen rossz, pedig a "szövegekbe" belekötni nem lehet ugye, de Arany János ezzel a rissz-rossz magyar metállal egybegyúrva egy buta, ízléstelen giccs. kb. mint a klasszikusok diszkóritmusban.

19Kritika komment Empty Re: Kritika komment Vas. Aug. 16, 2009 11:35 am

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

A helyzet az, hogy az angol szövegeket is szinte ugyanúgy megértem, mint a magyart, de nem is ez a lényeg. Egyszerűen arról van szó, hogy érzésem szerint nincs olyan stílusjegy, sajátosság a honi heavy/power metalban, amiért büszkén magyarnak lehetne nevezni, talán csak az esetleges magyar szövegek, de ez meg kevés. Talán ebben a stílusirányzatban nem vagyunk elég tehetségesek, mert ott vannak pl. a finnek, akiknek igenis sikerült egy teljesen egyéni ízű power metal világot kialakítaniuk, és nem is rontották el azzal, hogy finnül énekelnek. Azt nagyon bölcsen meghagyták a folk metaljuknak. Nálunk is valami ilyesmire volna szükség.

20Kritika komment Empty Re: Kritika komment Szomb. Aug. 15, 2009 10:43 pm

kraiz



Oravecz Zoli írta:A saját nyelven előadott gondolatok természetességével valóban nem is tudok vitatkozni, ebben neked adok igazat. A külföldi zene honosodását viszont nem tartom helyénvalónak, és most itt konkrétan a heavy/power metalra gondolok, és gondoltam eredetileg is.
Mert oké, jó a kínai másolat Adiads termék is, ha nincs más, de az igazi minőség akkor is az eredeti Adidas marad. De ez a kínaiakat nem zavarja abban, hogy a bóvlit a sajátjuknak tartsák és még büszkék is legyenek rá.
Végezetül, én a kritikámban elsősorban a heavy és power metal zenére gondoltam a magyar szövegű dalok helytelenítésénél, mivel ezek az irányzatok rendkívül merev formával rendelkeznek, egyéb zenék öncélú elemezgetésébe nem mentem volna bele a kritikában, hely szűke miatt. Smile

a gagyi kínai cipős példa alapján egyáltalán nem is kellene senkinek sem heavy metalt játszania, aki nem angolszász, úgyis gagyi lesz ugye, és a tetejébe még büszke is rá az egész banda. miért csak a szövegre lenne érvényes ez az elmélet?
az más kérdés, hogy ebben a közegben tényleg nehéz épkézláb szövegeket írni, de nem a forma miatt, hanem mert akkora kliségyárrá vált az egész műfaj, ami egyébként is túl merev, hogy kész. angolul is nagyrészt üres és ostoba frázispuffogtatás folyik, csak nem bántja a füled, mert nem érted annyira, mint az anyanyelvedet.

21Kritika komment Empty Re: Kritika komment Szomb. Aug. 15, 2009 8:31 pm

Maszvidál



Draveczki Adam írta:
Fodi írta:Sziasztok!

Úgy értem, hogy pl. a 6 már átlag felettinek számít, tehát nem rossz, mégis csak elvétve találkozom ilyen alacsony pontszámmal.

heló

Nálam:
10 - klasszikus lesz
9 - kiemelkedő
8 - jó, szívesen hallgatom, de nem hibátlan
7 - nem lehet belekötni, de nem is lesz kedvenc
6 - lehetne lényegesen jobb is
5 - szar
Höhö, igazából az egyetemen is így pontoznak:) 50% felett már hozzádszólnak, 8 plussznál talán megjegyzik a neved egy darabig. 5 alatt max. azt részletezik jobban hogy miért vagy gagyi.

22Kritika komment Empty Re: Kritika komment Szomb. Aug. 15, 2009 8:21 pm

Maszvidál



Csá!
Király hogy van fórum, én csak most szembesültem vele. Nos annyit, hogy az Overload kritikában elhangzott az, hogy: "meg el kellene végre fogadni, hogy a magyar nyelv egyszerűen nem illik az olyan, alapvetően angolszász eredetű zenei irányzatokhoz, mint a power vagy heavy metal."
Hát ez így egy kicsit radikális. Illik hozzá ha jól van megírva... Talán nehezebb vele jól bánni:P

23Kritika komment Empty Re: Kritika komment Szomb. Aug. 15, 2009 11:20 am

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

A saját nyelven előadott gondolatok természetességével valóban nem is tudok vitatkozni, ebben neked adok igazat. A külföldi zene honosodását viszont nem tartom helyénvalónak, és most itt konkrétan a heavy/power metalra gondolok, és gondoltam eredetileg is.
Mert oké, jó a kínai másolat Adiads termék is, ha nincs más, de az igazi minőség akkor is az eredeti Adidas marad. De ez a kínaiakat nem zavarja abban, hogy a bóvlit a sajátjuknak tartsák és még büszkék is legyenek rá.
Végezetül, én a kritikámban elsősorban a heavy és power metal zenére gondoltam a magyar szövegű dalok helytelenítésénél, mivel ezek az irányzatok rendkívül merev formával rendelkeznek, egyéb zenék öncélú elemezgetésébe nem mentem volna bele a kritikában, hely szűke miatt. Smile

24Kritika komment Empty Re: Kritika komment Csüt. Aug. 13, 2009 10:43 pm

kraiz



Oravecz Zoli írta:Pedig épp arra szerettem volan rávilágítani, hogy az Overload
esetében is szinte ég és föld a különbség a magyar és az angol nyelvű
verziók között. A magyar - vagy más finnugor, esetleg szláv - nyelv
használatával ez a fajta zene megváltozik, honosodik, ami véleményem
szerint nem tesz jót a stílusnak - lásd lengyel rock -, mintahogy
mondjuk az angol nyelven előadott magyar nóták is borzalmasak és
nevetségesek.
Mindennek megvan a maga helye. A saját nyelvnél meg szerintem
fontosabb a saját gondolat.

a saját gondolat pedig a saját nyelven jön ki a legtermészetesebben, ezzel szerintem nem lehet vitatkozni.
honosodik a zene? és ez miért baj? én aztán nem vagyok egy antigloba tüntető, de miért baj az, ha kihallod egy zenéből, hogy honnan származik?
és szerinted tényleg minden magyar könnyűzenei szöveg erőszak a magyar nyelven?

25Kritika komment Empty Re: Kritika komment Csüt. Aug. 13, 2009 10:30 am

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

Pedig épp arra szerettem volan rávilágítani, hogy az Overload
esetében is szinte ég és föld a különbség a magyar és az angol nyelvű
verziók között. A magyar - vagy más finnugor, esetleg szláv - nyelv
használatával ez a fajta zene megváltozik, honosodik, ami véleményem
szerint nem tesz jót a stílusnak - lásd lengyel rock -, mintahogy
mondjuk az angol nyelven előadott magyar nóták is borzalmasak és
nevetségesek.
Mindennek megvan a maga helye. A saját nyelvnél meg szerintem
fontosabb a saját gondolat.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.