Shock! rockmagazin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Shock! rockmagazin

A Shock! rockmagazin fóruma. The Hungarian Shock! magazine's forum


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kritika komment

+9
Andor
Syl
Oravecz Zoli
Vinyo
Kiss Gábor
Fodi
balcso
Draveczki Adam
Lencse
13 posters

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

26Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Csüt. Aug. 13, 2009 1:49 am

kraiz



egyáltalán nem értek egyet az overload kritikában megfogalmazott gondolattal, hogy a magyar nyelv nem illik az angolszász eredetű zenei irányzatokhoz, mivelhogy az nem passzol se ritmikai, sem hangzásbéli szempontól ezekhez, illetve aki ezt nem látja be, az megerőszakolja nyelvünket.

az lehet, sőt egészen biztos, hogy az overload zenekar nem nőtt fel a feladathoz, de azért ne kelljen már olyan bandákat felsorolni itt, akik kitűnően megoldják a magyar nyelvű éneket akár metalban, akár rockban, akár alterban, akár popban. mert ugye gyakorlatilag minden könnyűzenei vonal angolszász eredetű. annak kellene természetesnek lennie, hogy az ember az anyanyelvén énekel. aki szarul csinálja, az angolul is szarul csinálná...

27Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Hétf. Aug. 03, 2009 7:48 pm

Syl

Syl

Lencse írta:Nem tudom, ez a Darkane album nekem picit fantáziátlannak tűnik. Mondjuk a kalapácsos ember tényleg jól tolja.

Második thrasher virágzásomat élem, szóval nekem bejön nagyon. De hát tudod, ez már a szubjektív része az ízlésnek.
Ellenben a prog csapatok feléledtek, most hirtelen három tökismeretlen csapat is nagyon betalált, az egyiktől eldobtam a hajam, a másiktól dobni készülöm, a harmadikkal még ismerkedem és meglátjuk, de ígéretes.

http://www.shockmagazin.hu

28Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Hétf. Aug. 03, 2009 1:52 am

Lencse

Lencse

Nem tudom, ez a Darkane album nekem picit fantáziátlannak tűnik. Mondjuk a kalapácsos ember tényleg jól tolja.

29Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Szomb. Aug. 01, 2009 7:38 am

Draveczki Adam

Draveczki Adam

Fodi írta:Sziasztok!

Úgy értem, hogy pl. a 6 már átlag felettinek számít, tehát nem rossz, mégis csak elvétve találkozom ilyen alacsony pontszámmal.

heló

Nálam:
10 - klasszikus lesz
9 - kiemelkedő
8 - jó, szívesen hallgatom, de nem hibátlan
7 - nem lehet belekötni, de nem is lesz kedvenc
6 - lehetne lényegesen jobb is
5 - szar

Innentől lefelé meg már tényleg csak akkor, ha valami kábé értékelhetetlen. Lehet, hogy néha túl enyhének tűnik a pontozás, de az az igazság, hogy az általam hallott lemezek többségében azért igenis van olyan vonás, amit értékelni lehet. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor adtam 5-nél kevesebbet valamire.

30Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 9:15 pm

Syl

Syl

balcso írta:
Syl írta:
balcso írta:régen nem volt FreshFabrik kritika az oldalon?

Jé, nem. Nahát.

nem is lesz?

Nem tervezzük.

Andor: bmeg, még a végén elhiszik. Very Happy

http://www.shockmagazin.hu

31Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 6:17 pm

Andor

Andor

Syl írta:
Fodi írta:Sziasztok!


Gondolom ez örök vita tárgya, de a pontozási gyakorlatotokkal nem vagyok teljesen kibékülve. Valahogy rendre az az érzés fog el, hogy nem létezik, hogy ennyi minden ennyire tetszik Nektek. Valahogy hihetőbbnek tűnne, ha kicsit szigorúbban osztályoznátok, és mondjuk 10 pontot csak tényleg a kivételes zenék kapnának.
Úgy értem, hogy pl. a 6 már átlag felettinek számít, tehát nem rossz, mégis csak elvétve találkozom ilyen alacsony pontszámmal.
Nem mintha sokat számítana, de mégiscsak a kritika része az is. Ha felkelti az érdeklődésem amit leírtok, úgyis meghallgatom a lemezt. Csak olyan lehangoló tud lenni, mikor hiába várom a csodát!

Kössz a figyelmet!

heló

Tényleg örök vita tárgya, én is cseszegetem a többieket, ha valamit túlpontoztak. Razz
Tény, hogy sokszor inkább azokról írunk, ami eleve tetszik (dömping van és kinek van kedve a szar lemezekre pazarolni az idejét), de azért becsúszik olyan is, ami kevésbé jó.
Bár így sajnos már alig anyáznak, pedig milyen jó is volt az régen, mikor kaptunk a fejünkre a lepontozás miatt, ehehehe.

A túlpontozás miatti cseszegetést én is tanúsíthatom. Wink Amúgy meg nagyon-nagyon jószívű népség a miénk, innen a magas pontszámok. Ráadásul 5 pont alatt a kiadók és a zenekarok nem fizetnek a kritikákért, és hát ez is szempont. Very Happy

32Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 5:25 pm

balcso

balcso

Syl írta:
balcso írta:régen nem volt FreshFabrik kritika az oldalon?

Jé, nem. Nahát.

nem is lesz?

http://delicious.com/balcso

33Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 2:54 pm

Fodi

Fodi

Ha gondolod, én szívesen elkezdek anyázni a túlpontozások miatt...

34Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 2:44 pm

Syl

Syl

Fodi írta:Sziasztok!


Gondolom ez örök vita tárgya, de a pontozási gyakorlatotokkal nem vagyok teljesen kibékülve. Valahogy rendre az az érzés fog el, hogy nem létezik, hogy ennyi minden ennyire tetszik Nektek. Valahogy hihetőbbnek tűnne, ha kicsit szigorúbban osztályoznátok, és mondjuk 10 pontot csak tényleg a kivételes zenék kapnának.
Úgy értem, hogy pl. a 6 már átlag felettinek számít, tehát nem rossz, mégis csak elvétve találkozom ilyen alacsony pontszámmal.
Nem mintha sokat számítana, de mégiscsak a kritika része az is. Ha felkelti az érdeklődésem amit leírtok, úgyis meghallgatom a lemezt. Csak olyan lehangoló tud lenni, mikor hiába várom a csodát!

Kössz a figyelmet!

heló

Tényleg örök vita tárgya, én is cseszegetem a többieket, ha valamit túlpontoztak. Razz
Tény, hogy sokszor inkább azokról írunk, ami eleve tetszik (dömping van és kinek van kedve a szar lemezekre pazarolni az idejét), de azért becsúszik olyan is, ami kevésbé jó.
Bár így sajnos már alig anyáznak, pedig milyen jó is volt az régen, mikor kaptunk a fejünkre a lepontozás miatt, ehehehe.

http://www.shockmagazin.hu

35Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 2:39 pm

Syl

Syl

balcso írta:régen nem volt FreshFabrik kritika az oldalon?

Jé, nem. Nahát.

http://www.shockmagazin.hu

36Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 11:19 am

Kiss Gábor



Egyszer adtam asszem 1 pontot, oszt arról is kiderült,
hogy valami nagy tiszteletnek örvendő,
kultikus ambient black! Smile

37Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 10:30 am

Vinyo

Vinyo

Hat ja, 5 korul mar minden szar, legfeljebb amire 5-ost adsz, az szerinted szar; egy 2 pontos pedig mindenki szamara az Very Happy

38Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 10:24 am

Oravecz Zoli

Oravecz Zoli

Ez az, hogy 7 vagy 6 pont alatt már nem is nagyon szoktam dobálózni, mert azalatt már
túlságosan összefolynak a szintek, számomra legalábbis, főleg úgy, hogy félpontokat is
adunk. Én még akár ötös skálával is ellennék. Bár egy ultrafos olasz összevissza-metal
lemezre 10-es skálán 2-ast adni durvább, mint 5-ösön. Cool

39Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 10:12 am

Vinyo

Vinyo

Nekem a 9 az, ami nagyon tetszik (amire azt mondom: "ez kurva jo!); 8 ami korrekt, szivesen hallgatom, idovel talan teljesen ramoccanok (vagy epp nem); de pl. egy 7-est mar valoszinuleg sose fogok meghallgatni tobbet az eletben.
Egyebkent gondolkoztam mar azon, hogy nem-e lenne-e szerencseseb a 100-as rendszer, talan ott tobb lenne az arnyalat.

Fodi írta:Sziasztok!


Gondolom ez örök vita tárgya, de a pontozási gyakorlatotokkal nem vagyok teljesen kibékülve. Valahogy rendre az az érzés fog el, hogy nem létezik, hogy ennyi minden ennyire tetszik Nektek. Valahogy hihetőbbnek tűnne, ha kicsit szigorúbban osztályoznátok, és mondjuk 10 pontot csak tényleg a kivételes zenék kapnának.
Úgy értem, hogy pl. a 6 már átlag felettinek számít, tehát nem rossz, mégis csak elvétve találkozom ilyen alacsony pontszámmal.
Nem mintha sokat számítana, de mégiscsak a kritika része az is. Ha felkelti az érdeklődésem amit leírtok, úgyis meghallgatom a lemezt. Csak olyan lehangoló tud lenni, mikor hiába várom a csodát!

Kössz a figyelmet!

heló

40Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Pént. Júl. 31, 2009 8:56 am

Kiss Gábor



Érdekes, amit írsz, sokan pont azt szokták a szemünkre vetni,
hogy túl szigorúak vagyunk! Részemről 7 pontért is kaptam már
anyázást, 5 pont miatt meg totális parasztlázadás is tört ki
egyszer!

Amúgy a legzseniálisabb az, hogy milyen összeesküvéselméleteket
tudnak gyártani a sértett zenészek...

41Kritika komment - Page 2 Empty pontozás Csüt. Júl. 30, 2009 4:46 pm

Fodi

Fodi

Sziasztok!


Gondolom ez örök vita tárgya, de a pontozási gyakorlatotokkal nem vagyok teljesen kibékülve. Valahogy rendre az az érzés fog el, hogy nem létezik, hogy ennyi minden ennyire tetszik Nektek. Valahogy hihetőbbnek tűnne, ha kicsit szigorúbban osztályoznátok, és mondjuk 10 pontot csak tényleg a kivételes zenék kapnának.
Úgy értem, hogy pl. a 6 már átlag felettinek számít, tehát nem rossz, mégis csak elvétve találkozom ilyen alacsony pontszámmal.
Nem mintha sokat számítana, de mégiscsak a kritika része az is. Ha felkelti az érdeklődésem amit leírtok, úgyis meghallgatom a lemezt. Csak olyan lehangoló tud lenni, mikor hiába várom a csodát!

Kössz a figyelmet!

heló

42Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Kedd Júl. 28, 2009 1:55 am

balcso

balcso

régen nem volt FreshFabrik kritika az oldalon?

http://delicious.com/balcso

43Kritika komment - Page 2 Empty Re: Kritika komment Kedd Júl. 14, 2009 9:14 am

Draveczki Adam

Draveczki Adam

Azon már fenn sem akadok, rettenetes. Mondjuk valahol mind rettenetes volt. De még egy ovis krikszkrakszait is elviselném a borítón, ha a zene jó lenne.

44Kritika komment - Page 2 Empty Kritika komment Hétf. Júl. 13, 2009 8:52 pm

Lencse

Lencse

Ádám, a Jorn lemeznél igazán kitérhettél volna a borítóra is, ritka ízléses példány.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.